Google SkyMap oficiálně končí – chopí se jich OpenSource komunita

3

Kdyby měla být vybrána ta nejvíc cool a přátele-ohromující aplikace přímo od Googlu pro Android, tak by z největší pravděpodobnosti vyhráli opravdu briliantně zpracované hvězdné mapy SkyMap. A právě jich se bohužel týká dnešní nemilá zprava.

Google se totiž po dlouhých třech letech vývoje (ano, SkyMap jsou staré skoro jako samotný Android) rozhodl další rozvoj aplikace utnout a tým který na nich pracoval přesunout pod jiné projekty. Naštěstí ale není důvod k panice, Google SkyMap totiž úplně nezemře, jen se jejich vývoj s vydáním zdrojových kódů přesune z laboratoří Googlu do rukou komunity, která jak víme díky domácímu c:geo dokáže být velmi pracovitá.

A i kdyby ta selhala, tak se Google zavázal, že bude ve spolupráci s univerzitou Carnegie Mellon ještě nějaký ten čas aplikaci formou studentských projektů vyvíjet.

A jaké jsou Vaše příhody s Google SkyMap?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 • xxDavid

  Mně tedy přijde mnohem lepší Star Chart – http://goo.gl/qcHUa

  • Forrest79

   Souhlas, používám oba a sice je Star Chart placenej, ale přijde mi mnohem lepší než Sky Map. A popravdě od tý doby co jsem si Sky Map nainstaloval (tak rok zpátky), jsem si snad ani nevšiml, že by u něj byly nějaký novinky… Třeba se komunita pochlapí 🙂

 • NaTuRaL

  Star Chart – je v pohode, ale na Skymaps to nema – tam jde si hrat s casem a divat se kdy prijde jake zatmeni atd.