Google si patentoval vícediodový blesk pro smartphony

0

Google-multiple-flashes-patent-1

Běžný smartphone má obvykle jednu či dvě přisvětlovací diody, které slouží jako pomocník při fotografování za špatného osvětlení. V budoucnu by se však počet diod nahrazujících xenovový blesk mohl výrazně rozšířit. Nasvědčuje tomu nově schválený patent, který si Google podal už v září 2011.

Patent popisuje různé možnosti rozložení, přičemž jeden z návrhů obsahuje až osm světelných diod. A jaké by mohlo být využití tohoto patentu v praxi? Samozřejmě platí, že čím více diod, tím více světla, a to nejen při pořizování fotek a videí, ale také pokud telefon používáme jako nouzovou baterku.

Více přisvětlovacích diod může být využito také při vytváření HDR fotografií. V praxi by to mohlo fungovat tak, že smartphone by v rychlém sledu za sebou vytvořil několik fotografií, každou za použití jiného počtu a kombinace diod, ze kterých by byl následně vytvořen finální snímek.

Stejně jako u většiny dalších patentů je však poměrně pravděpodobné, že zařízení, které by vícediodový blesk využívalo, v nejbližší době nebude uvedeno na trh. Dočkáme se v budoucnu Nexusu či Motoroly s osmi přisvětlovacími diodami?

Google-multiple-flashes-patent-2

zdroj: uv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here