Google+ pro Android brzy dostane nové funkce: události a hry

0

Už několik týdnů se na internetu spekuluje o tom, že Google+ dostane novou funkci událostí. Redaktoři serveru Android Police objevili v aplikaci Google+ pro Android prázdné a nefunkční tlačítko na konci menu. Následně analyzovali APK soubor a zjistili, že toto tlačítko bude v budoucnu opravdu sloužit pro přístup k událostem:

<include android:id=“@id/events“ layout=“@layout/switcher_item“ />

Tím ale seznam zajímavostí nekončí. Bylo zjištěno, že APK obsahuje mnohem více souborů a je prakticky připravena k používání událostí.

Takto by měla vypadat lišta událostí.

Při vytváření události bude také možné vybrat téma. Zatím přesně nevíme, o co jde, ale podle dostupných indicií se pravděpodobně bude jednat o nastavení vzhledu stránky s událostí.

Každá stránka události bude mít karty Detaily (kdy, kde, kdo atd.), Aktivita (komentáře) a Fotografie. Další obsah stránky zahrnuje běžné prvky jako seznam zúčastněných osob,tlačítko Zúčastním se/Nezúčastním se (chybí tlačítko Možná), notifikace a možnost pozvat jednotlivé uživatele nebo celé kruhy. U každé události bude také možné přidat „+1“ a ohlásit se na ni přes službu Local.

V Google+ aplikaci se také objevil brzkého příchodu Her. Zatím jde ale jen o jednu položku v menu, která se ani neobjevuje v uživatelském rozhraní aplikace:

<string name=“home_screen_games_label“>Games</string>

zdroj: ap