Google po Oracle požaduje 4 miliony za soudní výdaje

1

Ačkoliv samotné soudní spory o patenty a strukturu Java API skončili konečným odškodněním ve výši $0 a tedy ve prospěch Google, tak ani jedna strana stále nemá klid. Hlavní právník Googlu, Robert Van Nest, totiž v úterý vznesl požadavek na zaplacení soudních výdajů Googlu za Java API spor ze strany Oracle.

A nepožádal o žádnou malou částku, jako tomu bylo v minulém případě, soudní výlohy vyčíslil na těžko uvěřitelné 4 miliony amerických dolarů. Z toho $2.9 milionů mělo být za tisk a organizaci dokumentů pro soud, $143 341 za služby transkripce a $986 978 za přizvané experty.

Důvodem extrémních nákladu na dokumenty prý byl jejich podobně krajní rozsah. Nashromážděny byly z 86 úschoven cenných papírů, elektronicky bylo vygenerováno 97 milionů dokumentů a nespočetněkrát byla provedena konverze do TIFF (kvůli prezentacím).

Vzhledem k tomu, že je požadavek založen na podobných dřívějších soudních sporech a americké právo stojí na precedentálním systému, tak se dá předpokládat, že bude muset Oracle zaplatit. Na druhou stranu ani 4 miliony firmu jako Oracle rozhodně nepoloží.

Zdroj: electronista