Google Play už nezobrazuje aplikace stažené z jiných zdrojů

5

Google konečně vyřešil dlouhotrvající problém s aplikacemi z jiných zdrojů než z Google Play. Pokud si občas stáhnete aplikaci z jiného obchodu (např. GetJar) nebo nainstalujete APK soubor z internetu, způsobovali ještě nedávno tyto aplikace zbytečný zmatek v Google Play. Pokud jste totiž otevřeli sekci Moje aplikace, byly v seznamu i aplikace stažené z výše uvedených zdrojů.

I když bylo uvedeno v Google Play uvedeno, že je pro aplikaci dostupná aktualizace, po stisknutí tlačítka „Aktualizovat“ se zobrazila jen chybová hláška. Druhou nevýhoda se mohla objevit v případě, že si uživatel nelegálně stáhl z internetu placenou aplikaci, která se mu ale natolik zalíbila, že si ji nakonec chtěl legálně koupit a podpořit tak vývojáře. Ale i po odinstalaci nelegálně stažené verze, se v Google Play objevovala aplikace jako zakoupená.

Po nedávném vylepšení se v seznamu „Moje aplikace“ zobrazují jen aplikace, které jste si opravdu stáhli přes Google Play. Pro opravu této chyby není dokonce ani nutné stahovat žádné dodatečné aktualizace, ale stačí používat aplikaci Google Play ve verzi 3.5 nebo vyšší.

zdroj: df

5 KOMENTÁŘE

 1. No huraaaa. Mel jsem treba aplikaci stazenou nelegalne, pak ale dali slevu v marketu, tak jsem ji odinstaloval a chtel koupit, ale neslo to, ze ji mam uz zakoupenou a porad samej error. Fakt hruza. Na tohle jsem se tesil hodne dlouho, konecne.

 2. Lidi, je to jen muj problem, nebo se vam taky nezobrazuji v seznamu „Moje aplikace“ hry od Gameloftu a nemuzete je ani vyhledat? Pry nejsou urcene pro CR. Ze by to souviselo se zmenami, ktere se delaly pro ceske vyvojare? 🙂

  •  https://play.google.com/store/search?q=gameloft&c=apps
   Nevim, normalne pres vyhledavac mi naslo vse. Ale divim se, ze mi nektere app pisou, ze nejsou se zarizenim kompatibilni, ale pred nejakym casem jsem je mel z Marketu nainstalovane 😀

   • To isté mne…chcem inštalovať app ktoré som mal predtým a teraz mi píše store že nie sú so zariadením kompatibilné….

 3. Já mám koupeno,zaplaceno u handster.com a aktualizovat nešlo a už tedy asi nepůjde. Štve mě nutnost i centové částky platit z karty namísto odpočtu u operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here