Google Play Store plánuje změny v optimalizaci aplikací pro tablety od 21.listopadu

0

Design tabletu - Google Play Store

Možná jste se již setkali s problémem, kdy vaším přáním bylo stáhnout si určitou aplikaci, či hru do tabletu, ale bohužel jste zjistili, že není pro vaše zařízení patřičně optimalizována. Google sice na Play Store začátkem roku přidal sekci „Určený pro tablet“, ale tím se situace moc nevyřešila.

Tentokrát však chce zajít o trochu dál. Příští měsíc, konkrétně 21.listopadu proběhnou na Play Store určité změny týkající se právě tabletů. Ty napomohou vývojářům k tomu, aby své aplikace optimalizovali pro tablety, a uživatelům tak nabídli přehlednější a širší výběr.

Tipy optimalizace - Google Play Store

Pokud tedy budete po aktualizaci Google Play Store hledat nějakou aplikaci na tabletu, automaticky se při vaším vstupu zobrazí nabídka „Určeno pro tablety“, kde samozřejmě nebudou chybět oddělení jako Nejlepší placené aplikace, Nejlepší bezplatné aplikace, Nejpopulárnější aplikace a podobně, přičemž bude umožněno snadno přepínat pohledy a stahovat tak všechny aplikace pro Android. Ty aplikace, které nebudou vyhovovat sekci „Určeno pro tablety“ se jednoduše přesunou do sekce „Určeno pro mobilní telefony“.

V případě, že si nebudete jistí optimalizací pro váš tablet, přejdete v sekci „Určeno pro tablety“ na Developer Console, kde naleznete Tipy optimalizace (obrázek výše). Předpokládá se, že se budou vývojáři snažit optimalizovat co nejvíce aplikací a her do 21.listopadu, aby byly poté k dispozici pro uživatele.

Zdroj: Android Developers a Android Authority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here