Google Play Services 1.0 – implementujte do aplikací Google služby jednodušeji

1

Google Play Services byly jakožto nástroj, s cílem usnadnit využití Google služeb v androidích aplikacích vývojářů třetích stran, představeny již na letošní konferenci Google I/O. Od té doby pak pokračoval jejich vývoj, až byly nakonec na přelomu září a října oficiálně vydány ve verzi 1.0.

V průběhu posledních dvou týdnů se tak začaly automaticky instalovat do všech telefonů s Androidem 2.2 a vyšším. V rámci rychlejší distribuce byly také uvolněny k manuální instalaci skrze Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Vcelku se tedy dá říci, že jsou již dostupné na valné většině aktivních androidích zařízení. A to znamená, že je vývojáři mohou konečně začít implementovat do svých aplikací a využívat jejich služby.

Google Play Services jsou v aktuální verzi v podstatě mrtvou knihovnou, která pro programátora zjednodušuje autentizaci Google účtem, používání Google +1 tlačítka k hodnocení obsahu a celosvětové používanou OAuth 2.0 autentizaci, kterou využívá valná většina webových API, včetně twitteru, facebooku, 4SQ a podobných.

Díky Googlu bychom se tak v blízké budoucnosti mohli dočkat aplikací, které budou více spojené s cloudem. Konkrétně si dokáži představit například hodnocení receptů v aplikaci kuchařka pomocí G+1 tlačítek nebo přihlašování do aplikace skrze Google účet.

Další informace: Google developers
Zdroj: Google+

com.google.android.gms

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here