Google Play nabízí novou formu předplatného – zdarma pro ty, kteří již zaplatili jinde

0

Pomineme-li obecnou nechuť platit za obsah, tak pravděpodobně nejčastějším argumentem lidí proti předplatnému, jako formě monetizace obsahu aplikací v Google Play, bylo, že digitální obsah by měl být spíše doplňkem daným zdarma nebo jen za menší poplatek k již existujícímu předplatnému za fyzickou formu média.

A právě takovou možnost dnes Google zpřístupnil vývojářům. Kromě klasického placeného a časově omezeného testovacího je nyní možné zpřístupnit předplatné zdarma, pokud uživatel prokáže, že má již zaplaceno skrze jiný kanál, třeba klasické papírové předplatné. Ověření probíhá přes servery Googlu, v praxi je většinou nutné zadat id číslo předplatného, nějaké údaje z online účtu onoho média nebo tak podobně.

Funkce je prozatím bohužel dostupná pouze pro americké vývojářské účty a americké uživatele, nicméně v dohledné době by měla být uvolněna celosvětově. Dá se taktéž předpokládat, že zpočátku bude doménou pouze několika vybraných účtů a nebude nabídnuta k dispozici všem vývojářům.

I přesto všechno jde ale bezesporu o zajímavou evoluci. Kombinací digitálního a klasického předplatného by totiž tradiční média jako časopisy mohly nabrat tolik potřebný druhý dech.

Zdroj: pocketnow

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here