Google Play nabízí již 700 000 aplikací

2

Ačkoliv se v poslední době takřka všude mluví o tom, jak je Android z hlediska vývoje nových aplikací nepříjemná platforma a jak jej mobilní vývojáři přestávají mít rádi, tak počet aplikací dostupných skrze oficiální kanál Google Play stále roste.

A to ne zrovna pomalu. Zatímco ještě koncem června jsme slavili 600 000 tisíc aplikací, tak dnes Google Play podle informací serveru bloomberg překročil další důležitou metu – 700 000 různých aplikací.

Toto číslo je zajímavé hlavně z jednoho důvodu, před necelými dvěma měsíci, tedy přibližně začátkem září, jej překonal také největší rival Google Play, Apple AppStore, který se titulem nejvíce dostupných mobilních aplikací honosí již od začátku revoluce chytrých telefonů.

Mimo to nám tento milník dává také poměrně dobrou příležitost, abychom se zamysleli nad (ne)smyslostí závodu v počtu aplikací. Právě všelijaké snahy mít maximální kvantitu, a to jak v podobě naprosté otevřenosti nebo nedomyšlených soutěží, totiž většinou plodí jen kritický propad kvality.

A co si o 700 000 aplikacích myslíte Vy? Jde o číslo, které by se mělo oslavovat nebo právě naopak?

Zdroj: pha, pocket

2 KOMENTÁŘE

  1. Zeptal bych se autora článku, proč je Android hlediska vývoje nových aplikací nepříjemná platforma a proč jej mobilní vývojáři přestávají mít rádi? A kde všude že se o tom mluví? Rád bych se dozvěděl víc. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here