Google konečně vydal design guidlines pro Android

6

Nemožné se stalo skutečností, peklo zamrzlo a po dešti vyrostly hrábě. No tak ne teda úplně, ale i tak se stalo něco věru velmi nečekaného, Google totiž po dlouhých 3 letech fungování Androida konečně zjistil, že design není sprosté slovo a vydal oficiální design guidlines, tedy takový návod jak udělat hezkou, do ekosystému zapadající, aplikaci, pro vývojáře aplikací třetích stran.

Samozřejmě jde jen o jeden krok a rozhodně se tak nedá říci, že od zítřka budou všechny nové aplikace krásné, nicméně jde o krok první a tedy možná ten nejdůležitější. Rozhodně tedy Googlu tleskáme a věříme, že se podle jejich návodu bude do budoucna řídit co nejvíce vývojářů.

A také tiše prosíme o zlepšení designéra v Eclipse, oproti konkurenčním nástrojům totiž stojí poměrně za, ehm, nedobrou věc.

Zdroj: developer.android

 • Kamil

  Dost bulvarni nadpis, guidelines pro widgety, ikony, atd. existuji uz dost dlouho, stacilo sledovat developer.android.com tam to vse je 😉 Takze priste lepe

  • Petr Houška

   Uznávám, že více než polovina tipů byla různě roztroušená po dokumentaci. Nicméně dát to konečně na jedno místo je IMHO důležitější, než si myslíte.

   • Kamil

    Tak to nepopiram, jen to bylo napsane jako by nikdy nic nebylo a prisli na to az ted (to jsem mel na mysli:)