Google Glass v předprodeji pro účastníky Google I/O za $1500 + další informace

2

Kromě hromady novinek přímo spojených s Androidem se na Google I/O dostalo pozornosti i ostatním projektům Googlu. Některým méně, jiným zase naopak o trošku více, tím nejmedializovanějším byly ale určitě již dříve představené chytré brýle Google Glass.

Google je totiž na konferenci I/O nejen znovu ukázal, ale uvolnil o nich také několik dalších informací a dokonce je i nabídl vybraným novinářům k vyzkoušení. Konečně tak máme alespoň nějaké dojmy z jejich používání.

Veskrze všichni, kteří si brýle vyzkoušeli, se shodli na tom, že jsou i přes přítomnost integrované baterie velmi lehké, dokonce prý na pocit lehčí než průměrné sluneční brýle. Displej je údajně podobný klasickým virtuálním realitám, na rozdíl od nich, ale nezabírá celé zorné pole, ale malou část v pravém horním rohu.

Kromě zobrazovacího zařízení obsahují výkonný procesor, integrované úložiště, klasickou mobilní kamerku a sadu senzorů pro detekování pohybů hlavy (akcelerometr, kompas, gyroskop). Nechybí jim ani dvojice mikrofonu a reproduktoru (reproduktor je prý slabí a aby byl slyšet, tak je nutné lehce přitlačit obroučku k hlavě).

  • Malý displej nad běžným polem výhledu
  • Kamera, výkonný procesor, úložiště
  • Mikrofon, reproduktor, gyroskop, kompas a akcelerometr
  • Váha menší, než u průměrných slunečních brýlí

Mimo to se Google zmínil o chystané dostupnosti brýlí. Prodávat se budou ve třech typech, nasaditelné na existující brýle, integrované do brýlí (dioptrických i slunečních) a samostatné nositelné (pravděpodobně bez sklíček).

Datum zahájení prodeje zatím stále není určen, všichni přítomní na Google I/O si však mohli předobjednat jejich beta verzi za cenu $1500, tedy přibližně 27 000 korun. Nejde však o konečnou cenu.

zdroj: pha, theVerge, talk, engadget

2 KOMENTÁŘE

  1. Zatim nám předvedli jen to že ty brejle umí natáčet video a fotit a streamovat video živě a za cenu cca 30k je to fakt hodne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here