Google Glass se dočkal patentu na ovládání gesty

2

O projektu chytrých brýlí Google Glass toho zatím moc nevíme. Tedy nevíme o nich vlastně až na to že dokáží zachycovat fotografie a následně je odesílat na Google+. Nyní však můžeme alespoň odhadovat, jak Google počítá, že se budou do budoucna ovládat.

Tento týden mu byl totiž uznán patent (pdf) související s ovládáním zařízení až nebývale připomínajícího právě chytré brýle Google Glass. Vše by měla zajišťovat kamerka umístěná v brýlích, která by snímala a tedy i zachytávala případná gesta předem určených značek na ruce či jiné části těla majitele.

Ony sledované značky by nemusely být nutně nápadné, patent konkrétně zmiňuje například neviditelná tetování, prstýnky nebo speciálně upravené laky na nehty. Poměrně zajímavé je, že Google v patentu vůbec zmiňuje ony značky, konkurence již totiž experimentuje s ovládáním využívajícím pouze dvojici kamer (pro 3D snímání) a samotnou čistou ruku, případně doplněnou o projektor uživatelského rozhraní.

Na druhou stranu je však pravda, že přítomnost jasných značek by mohla vést k větší přesnosti a taktéž menšímu důrazu na kvalitu kamer a tedy nižší ceně a výsledné velikosti.

zdroj: theVerge

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here