Google Glass dostaly aktualizaci

0

O konceptu Google Glass jsme se na webu již několikrát zmínili a dokonce jsme měli možnost si je jednou krátce vyzkoušet. Jediným problémem, co brání masovému rozšíření, je stále nedoladěná funkčnost, která neustále přibývá.

Právě v tuto chvíli by měly Google Glass postupně dostávat nový aktualizační balíček s označním XE9, který opět přidává pár nových a zajímavých funkcí pro tyto brýle. O jaké funkce se vlastně jedná? Pojďme se na ně podívat!

Vinětace

Vinětace – právě tato funkce se stane velice zajímavou a myslím si, že i velmi používanou (alespoň v začátku, než se Google Glass pořádně rozjedou). Jedná se totiž o funkci, která provede screenshot Vaší stránky na Glass a připojí je k nějakému obrázku. Vzniknout tak může například obrázek Prahy s předpovědí počasí – přesně, jako to vyzkoušel Martin Pelant, který tyto brýle již vlastní.

20130910_104325_477_x

 

YouTube

Brýle se také konečně dočkaly podpory prohlížení videií z YouTube. Vyhledávaný příkaz zadáte pomocí hlasového zadání a brýle Vám následně zobrazí prvních 10 výsledků, které nejvíce odpovídají Vámi hledanému dotazu.

Google-Glass-YouTube-videos-XE9-640x187

 

Hudební vyhledávač

Další novinkou, kterou můžeme nyní v Google Glass najít, je hudební vyhledávač. Jako rozpoznávací služba byla nejspíše použita služba Shazam, která je mezi uživateli velice populární. Po vyhledání výsledků se Vám data o písničce ukážou i na Glass časové ose přímo v brýlích.

Google-Glass-Sound-Search-XE9-640x196

 

A mnohem více…

Změn v systému Glass je mnohem více, lepší podpory se dočkal například i Google Now, který momentálně zobrazuje fotoatrakce ve Vašem okolí a v případě větších měst i zastávky, které jsou Vám poblíž – včetně spojů, které z nich odjíždí. Z Google Glass, které nedávno téměř nic neuměly, se tedy pomalu stává schopný stroj.

Google-Glass-XE9-update-640x358

 

Zdroj: Phandroid, Google+