Google edice HTC One a Samsungu Galaxy S4 se začaly prodávat v USA

1

Galaxy S4 vs HTC One Google edition

Dnešní den je významným milníkem pro všechny milovníky čistého Androidu. Nebo alespoň pro ty, kteří žijí v USA. Právě tam totiž Google začal nabízet upravené verze dvou významných vlajkových lodí, konkrétně HTC One a Samsungu Galaxy S4. Smartphony jsou vybaveny zcela čistým Androidem bez zbytečných úprav a nadstaveb. Není tedy divu, že si tyto verze od fanoušků vysloužily přezdívky jako „Google edice“ nebo dokonce „Nexus edice“.

Obě novinky už se objevily v americkém Google Play Store, kde jsou exkluzivně k dostání. V současné době si mohou zájemci z USA telefony předobjednat, ale k jejich odeslání dojde až 9. července. HTC One stojí 599 dolarů a Samsung Galaxy S4 je ještě o padesát dolarů dražší. Z České republiky není možné zařízení z Google Play objednávat a v tuto chvíli neexistuje ani náznak, že by americký gigant chystal rozšíření svého obchodu.

Smartphony jsou vybaveny čistým Androidem 4.2.2 Jelly Bean, ale samotné vydávání softwarových aktualizací nebude mít pravděpodobně na starosti Google, nýbrž samotní výrobci. Na rychlé aktualizace po vzoru Nexusů tedy nejspíš můžeme zapomenout. „Google edice“ má však také další nevýhodu, a to v podobě některých chybějících vychytávek, které jsou součástí uživatelských nadstaveb Sense a Touchwiz.

Příjemným překvapením, které s sebou nové verze smartphonů přinášejí, jsou drobné úpravy v Androidu 4.2.2 Jelly Bean. Řeč je například o vylepšené aplikaci fotoaparátu s intuitivnějším ovládáním, sadě nových tapet, mírně upraveném rozvržení seznamu aplikací a jiné bootovací animaci.

zdroj: Android and Me, Android CommunityDroid Life

1 komentář

  1. Tak tímhle – nové rozhraní fotoaparátu – u Google edicí dříve než u Nexus zařízení u mne tedy Google klesl. Přecijen by tam měl být snad stále rozdíl ve prospěch pure Nexus zařízení… Takhle mi už řada Nexus ztrácí smysl úplně…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here