Google Chrome a Android by se mohli dočkat lepší provázanosti

1

I přestože není netbookový operační systém od Google, Chrome OS, na rozdíl od Androidu žádným velkým komerčním úspěchem, tak rozhodně nejde o nějaký vedlejší projekt, který by byl spíše než reálným produktem, nějakým experimentem.

Je tedy poměrné s podivem, že Google prozatím neukázal žádné vážnější snahy o jeho propojení s Androidem. Právě to by mu totiž mohlo výrazně pomoci, obzvláště pak při použití například na hybridním netbooku s dotykovým displejem či naopak tabletu s dokovací klávesnicí.

Naštěstí to vypadá, že by se mohlo v tomto ohledu do budoucna leccos změnit. Alespoň se v takovém smyslu vyjádřil vice prezident inženýrů v Googlu, Linus Upson, který konkrétně uvedl:

„Máme plné ruce práce s přinášením úžasného požitku jak na desktopu tak tabletu. Androidí tým má zas plné ruce práce s požitkem z telefonů a tabletů. Do budoucna však plánujeme pracovat více společně.“

“We have our hands full in delivering a wonderful experience on dektop and laptop and the Android team have their hands full bringing a great experience on phone and tablet. But the two teams are working together even more closely,”

Co z toho nakonec vznikne je prozatím jen ve hvězdách. Špatný by však nebyl například dualboot při připojení ke klávesnici / většímu displeji nebo rovnou spojení obou systémů do jednoho.

zdroj: talk

 

  • Eagle

    Do titulku by jsem vepsal jeste OS jinak to vypada ze se ma android provazat s chrome prohližecem, pokud de o samotnej chrome OS vidim ho spis jako slepou vetev a je podle me vice pravdepodobnejsi že se android krom telefoni a tableti vetve roztahne i na vetev desktopovou, kdy treba samotný počítač bude jen telefon a doma bude jen terminál ve forme dokovací stanice, klávesnice, mysi a monitoru. Takze data budete mit vzdy sebou a offline a budete se moci pripojit treba na terminál u kamaráda. Tim by ztratil Chrome OS smysl pochybuju ze by google podporoval 2 OS se stejnym zameřením.