Google bude monitorovat okolní zvuky, kvůli cílení reklamy

6

Google nabízí mnoho služeb, nejznámější je však bezesporu svým vyhledávačem a mobilním operačním systémem Android. Tyto služby společnost nabízí zcela zdarma a primárním ziskem je zisk z reklamy.

Již nyní Goole využívá informace z vyhledávače nebo vaši polohu a nově chce zjišťovat i okolní zvuk při hovoru, právě k cílení reklamy. Dokonce si nechal „technologii“ patentovat. Vše bude fungovat pomocí mikrofonu a chytrého operačního systému. Vyhodnotí okolní zvuky a nabídne vám v aplikacích reklamu, která bude odpovídat vašemu okolí. V praxi se tak může stát, že budete-li telefonovat třeba na nádraží a mikrofon zachytí zvuk vlaku, následně vám Google nabídne reklamy na levné jízdenky apod.

Tento krok zvedl vlnu kritiky, avšak v rámci možností je zcela pochopitelný. A jaký je váš pohled na věc?

Podívejte se na povedenou parodii na cílenou reklamu v Androidech.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Xtuxax8Dtk4

pocketnow.comandroidandme.com

6 KOMENTÁŘE

  1. Proč při přečtení původního článku na androidandme.com tam nenajdeme prakticky žádné informace, které jste použil vy? Přijde mi to až moc podobné článku třeba na androidaplikace.cz… Navíc jsou použita i stejná slovní spojení apod. Jakto, jakto?

    • Dobrý den,

      prečetl jsem oba články, přiznám se že nedokáži určit čí članek byl vydán dříve. Ale po přečtení obo nejsem stejného jako vy články se absolutně neshodují. Navíc také druhý zdroj čerpál z androidandme.com náš autor uvádí další zdroj na pocketnow.com. Je jen na Vás si vybrat server o Androidu, který čtete rád. Věříme, že to jsme právě my. Šéfredaktor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here