Google+ aplikace pro Android dokáže využít NFC čipu

2

 

Technologie NFC se pomalu, ale jistě rozrůstá. První pokusy s jejím využitím proběhli už i v České Republice a tak není divu, že se snaží i jeden z jejích největších propagátorů – Google. Ten do své nedávno vydané aplikace pro novou sociální síť Google+ přidal právě podporu pro čtení a rychlé sdílení informací ulžených v NFC tazích.

Zatím tuto možnost, vzhledem k malému rozšíření samotného NFC, asi moc nevyužijete, ale představte si, že za pár let přijdete k plakátu, který láká na nějaký koncert, přiložíte mobil, ten si sám stáhne veškeré informace, vytvoří v Google+ & Google kalendáři událost a ještě k tomu pozve všechny Vaše přátele.

A jaký na to máte názor Vy? Těšíte se na NFC nebo si naopak myslíte, že tato technologie nikdy nedosáhne vyššího rozšíření?

Zdroj: NearFieldCommunicationsWorld.com via pocketnow.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Jako napad to neni spatny,ale pri dnesni dobe setreni si myslim,ze u nas to bude k necemu,az tak v te dobe kdy to budou davat s mobilem zadarmo. (nemyslim tim sebe) 😀

  2. Da udalost do kalendare,pozve nase pratele,koupi vsem listky a posle sms milencovy pritelkyne,ze budu ten vecer v haji. Nene,mam povit ze se s integrovanosti socialnich siti pocita cim dal vic,az nakonec lidi nebudou umet mluvit s clovekem tvari v tvar.Me by bohate stacilo kdyby na plagatech byly qr kody s odkazem na vice informaci.Lidem si uz zavolam sam:-)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here