Google a Motorola se konečného spojení dočkají snad již příští týden

2

Spojení dvou velkých společností, kterými Motorola i Google bezesporu je, není nic úplně snadného a už vůbec ne časově nenáročného. Odkup jedné společnosti druhou totiž musí schválit nejedna instituce, konkrétně Evropská komise, Čína, Kanada, Izrael, Rusko, Taiwan a Turecko. To samozřejmě netrvá řádově dny, neb spíše týdny až měsíce.

Nyní to však konečně vypadá, že se Google dočká a příští týden Motorolu konečně oficiálně pojme za svou dceřinou společnost. Evropská unie si totiž jako termín pro vydání oficiálního konečného stanoviska stanovila toto pondělí a i americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že se pokusí rozhodnout již příští týden.

Bohužel se ale není třeba nikterak moc radovat, Google totiž již dříve oznámil, že neplánuje Motorolu nikterak přílišně řídit a v podstatě ji nechá jako naprosto svébytnou společnost, nezávislou na svém majiteli. Rozhodně se tedy nedočkáme žádných dvorních telefonů s čistým Androidem a podobně.

zdroj: androidanme

2 KOMENTÁŘE

    • Za první dvě se omlouvám, ohledně třetí: ‚neb‘ je starý, ale naprosto v pohodě použitelný tvar. Ohledně opakování slov nevidím žádný výrazný prohřešek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here