Google: 70 milionů aktivací tabletů, 1 milion dostupných aplikací a učebnice v Play Store

0

Sundar Pichai

Kromě nového Nexusu 7, Androidu 4.3 Jelly Bean a Chromecastu oznámil Google na včerejší keynote v San Francisku také několik zajímavých statistik týkajících se operační systému Android.

Sundar Pichai oznámil, že na světě bylo do dnešního dne aktivováno přes 70 milionů tabletů s Androidem. Největší nárůst zaznamenává prodej tabletů od konce loňského roku, kdy počtem aktivací dokonce překonaly klasické počítače. Ještě minulý rok bylo aktivováno jen 10 milionů tabletů. Obrovský podíl na úspěchu tabletů má samozřejmě Google tablet Nexus 7, který tvoří zhruba 10 % všech prodaných tabletů s Androidem.

android tablets activations
Graf ukazující nárůst počtu aktivací tabletů s Androidem v posledních letech

Další část statistik se týkala Google Play Store, který nedávno zaznamenal 50 miliard stažení aplikací. Na keynote bylo oznámeno, že uživatelé mají na výběr přes jeden milion aplikací, čímž Google Play překonává Apple App Store a stává se největším obchodem s mobilními aplikacemi na světě.

Po aplikacích, filmech, hudbě, knihách a magazínech by se navíc v Google Play Store měl objevit další typ elektronického obsahu, který tentokrát ocení především školou povinní. Učebnice bude možné zakoupit nebo si je půjčit na dobu šest měsíců. Google v současné době spolupracuje s pěti významnými americkými nakladatelstvími. Google Play Textbooks budou fungovat multiplatformně, takže je bude možné synchronizovat mezi Androidem, iOS a webovým rozhraním.

Google play textbooks

zdroj: Android Community, GSM Arena, Engadget