Gmail dostává 10GB schránku

5

Google včera nepředstavil pouze nové úložiště Google Drive, ale v relativní tichosti také rozšířil velikost schránky u nás velmi populárního freemailového řešení gmail, z původních 7,9GB se konkrétně rozrostla na 10GB.

Stejně jako v případě aktivování Google Drive, i navýšení schránky se děje jednotlivým uživatelům postupně. Pokud máte tedy stále standardních 7,9 GB tak nezoufejte, větší schránky se dle slov Googlu dočkáte nejpozději do 24 hodin také.

Bohužel zde, stejně jako v případě Google Drive, vyvstává otázka, jestli není trochu pozdě či zda nemohlo dojít k navýšení většímu. Přeci jen většina konkurentů včetně českého seznamu a redmondského hotmailu již v delší dobu nabízí větší nebo dokonce ‚neomezenou‘ schránku.

 • Policak

  Na Seznamu je schránka sice “neomezená“, ale velikost přílohy silně omezená. Teď co komu vyhovuje 🙂

 • Sdadsad

  Nemusí se náhodou kvuli neomezeny schrance na sezamu posilat sms? A krom toho kcemu na mailu tak obrovskou schránku? Já mam na centrum mail uz od roku 2006 ale maily mi zabíraj dosud jen 574MB a to sem nikdy zadny nemazal a chodej mi tam spamy a reklamni maily.

  • Ano musí, nicméně nejde o premium SMS, která by stála desítky korun nýbrž jen o potvrzovačku za 2kč.

 • Antonín Slejška

  Aktuálně mám na GMailu něco málo přes 5GB. Navýšení schránky mi přijde vhod, ač reálně jej využiju až tak za jeden či dva roky (pokud se mi schránka bude plnit stále stejným tempem).

 • Libor Foltýnek

  Mno já jsem na asi 3.3GB a 9000 mailech na Gmailu. Pokud vím, tak Seznam má omezení na počet mailů, něco kolem 30 000? Tzn. dá se celkem lehce zahltit upozorněními z Facebooku 😉