Geolokační služba Google Latitude skončí 9. srpna

0

Google Latitude

Google tento týden prozradil, který další produkt brzy skončí v propadlišti dějin. Tentokrát se jedná o geolokační službu Latitude fungující na podobném principu jako Foursquare. Uživatelé se mohou pomocí Latitude ohlašovat na místech, která navštíví a sdílet svou polohu s přáteli. Na rozdíl od většiny konkurenčních služeb nechyběla možnost automatického ohlašování na předem vybraných místech.

Hlavním problémem však bylo, že se Latitude nikdy nedočkalo výraznějšího zájmu ze strany uživatelů. Proto se Google rozhodl život služby předčasně ukončit. Latitude tak nenajdeme v poslední verzi aplikace Google Maps a k jeho úplnému vypnutí dojde 9. srpna 2013. Odstraněna bude samozřejmě také aplikace pro iOS a dojde k vypnutí API, takže přestanou fungovat také všechny aplikace třetích stran využívající Latitude.

Americký gigant má však už nyní za Latitude připravenou náhradu. Sdílení polohy mohou uživatele dále využívat přes sociální síť Google+, což platí i pro služby třetích stran využívající veřejné API.

via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here