Geanee ADH-42 – další minipočítač, tentokrát pro televize

2

S minipočítači jako by se v poslední době roztrhl pytel. Předhání se cenou, funkční vybaveností a nově také útočí na televize. Nový přírůstek, který nese roztomilý název Geanee je totiž určený pro televize, které jsou vybaveny HDMI portem. Připojením této malé krabičky, která je jen o málo větší než obvykle velká „fleška“. Rázem udělá z Vaší modernější televize s HDMI portem SmarTV v tom pravém slova smyslu. Vše je zabalené v úhledném balení a uvnitř řádí – jak jinak – Android. Zní to zajímavě, co myslíte?

Snímek obrazovky 2013-02-11 v 21.38.27

Stejně tak jako název jsou roztomilé i jeho rozměry. Ty jsou následující: 4,9 × 10,9 × 1 cm. Váha se zastavila na 40 gramech, čímž se Geanee řadí mezi ty nejsubtilnější minipočítače. Obalený je v zajímavém bílo-zeleném plastu, který na sebe upozorní už z dálky.

A co je vlastně uvnitř? Dvoujádrová platforma ARM Cortex A9, která běží na frekvenci 1,5 GHz, tomu koresponduje 1 GB operační pamět a 4 GB flash paměť a jádrem všeho je předinstalovaný Android ve verzi 4.1. Díky microSD kartě lze úložný prostor rozšířit o dalších na 32 GB. Na takto malé zařízení jde o úctyhodné parametry.

geanee4202__resize_

 

Pojďme se ještě pozastavit nad tím, jak takové zařízení komunikuje s okolím. Geanee totiž nabízí Wi-Fi modul, díky kterému se snadno připojíte k Vaší domácí síti, případně připojíte další kompatibilní příslušenství jako je bezdrátová myš či klávesnice pro ještě lepší zážitek. Z takové kombinace se tak stane velmi pěkně výkonný počítač, který můžete použít jako hrací konzoli, případně jako přehrávač Full HD videí, hudby nebo jako prohlížeč fotek. Díky Wi-Fi samozřejmě nepřijdete ani o plnohodnotný webový prohlížeč. Geanee bez problému zvládne i méně náročnou hru a díky Androidu jsou další možnosti jeho použití prakticky neomezené.

Zajímá Vás cena? Ta se vyšplhala na celých 108 dolarů, v přepočtu asi na 2 500 Kč. Je to málo nebo hodně? Každopádně se jedná o skvělé zařízení, které si jistě najde mnoho nadšených uživatelů.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here