Galaxy Nexus má problémy se signálem po aktualizaci na Android 4.0.4 ICS

4

Aktualizace operačního systému nemusí přinášet jen nové funkce a opravy chyb. Například aktualizace telefonu Galaxy Nexus na Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich přidělala mnoha uživatelům vrásky na čele.

Na fórech se objevují příspěvky, ve kterých si uživatelé stěžují na problémy s příjmem mobilního signálu. Pokud Galaxy Nexus není používán nebo je přepnut do režimu spánku, ztratí telefon mobilní signál, což má samozřejmě za následek zmeškané hovory, nepřijaté SMS apod.

Problémy se objevují výhradně u GSM verze, tj. verze prodávané na evropském trhu. Jedná se pravděpodobně o specifický problém telefonu, protože uživatelé Nexusu S, který má stejnou verzi Androidu, dané potíže se signálem nezaznamenali.

Google už samozřejmě o problému ví a údajně pracuje na jeho opravě, Zatím není jisté, zda bude vydána samostatná opravná aktualizace nebo bude problém vyřešen až s vydáním Androidu 4.0.5 Ice Cream Sandwich.

zdroj: pha, ac

  • Včera mi to 4.0.4 android na Nexus S udělal taky…..

  • shartok

    Mám Galaxy Nexus (yakju) koupený u Samsungu stále ke mě aktualizace nedorazila. ??????

    • OTA aktualizace jsou většinou vypouštěny ve vlnách. Tj. může to chvíli trvat, než ji dostanou všechna zařízení.

  • Bmwmaniak

    proč to nejde udělat ručně??? nechce se mi čekat na debilní automat?? nefunguje mi telefon tak dvakrát třikrát denně ku… 🙁