Galaxy Gear – revoluční hodinky v evolučním provedení

1

Včera se uskutečnila v Berlíně velkolepá show v podání Samsungu, ta zvala na představení revolučních chytrých hodinek.  Očekávání novinářů a veřejnosti bylo umocněno ještě před začátkem konference nejrůznějšími designerskými návrhy hodinek s logem Samsungu. Ty slibovali aplikaci ohebného displeje a integraci nejrůznějších portů a technologií do jednoho těla.

 Samsung Galaxy Gear Galaxy Gear koncept

Když se poprvé na pódiu objevil JK Shin (CEO Samsung) mohli jsme zaznamenat chytré hodinky na jeho levé ruce.Osobně jsem nevěřil, že jsou to právě tolik očekávané Galaxy Gear, bohužel tomu tak bylo. Hlavní zklamání pro mnohé v sále i tisíce diváků live streamu byla finální podoba hodinek, které jen mírně zmírnila možnost výběru hodinek z šesti barev.

galaxygearlead (1) samsung-galaxy-gear8

Hodinky jsou svým řešením jedinečné a nabídnou doposud nevídané funkce jako je ovládání hlasem, možnost číst si emaily, fotit či dokonce telefonovat a mnoho dalších funkcí slibují aplikace třetích stran jenž bude moci instalovat přímo do hodinek. Všechny tyto funkce jsou revoluční a jsou v mnohém pokrokové, ale i tak můžeme na trhu najít podobné výrobky od Sony či nově také od Qualcomu.

Co se týká vybavení tak hodinky disponují 800MHz procesorem, baterií o kapacitě 315 mAh, která se postará o 25 hodinovou výdrž na jedno nabití. Displejem s rozlišením 320×320 pixelů, přičemž se jedná pouze o 1.63″ Amoled displej. Do pásku hodinek byl integrován 1,8MPx fotoaparát, který zvládne natočit 10 sekundové 720p video.

Jednoznačně největší nevýhodou právě představených hodinek je kompatibilita se smartphony a tablety. Momentálně jsou hodinky kompatibilní „pouze“ s Galaxy Note 3 a GalaxyTab 10.1 (edice 2014), avšak se dá očekávat brzké rozšíření podpory highend modelů od Samsungu mezi které patří Galaxy S4 či Galaxy Note II.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Xdw1Lqn6OEA

Zdali Galaxy Gear budou hitem letošních Vánoc či propadákem rozhodnou uživatelé. Máme zde nejrevolučnější hodinky všech dob, je jen na nás zdali si je za $299 (cca 6000 Kč) pořídíme či nikoliv. Hodinky budou dostupné od 25. září na 149 trzích po celém světě.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here