FV-1 Google TV – krabička s Androidem, která promění vaši televizi v internetové centrum

3

FV-1 Google TV je na první pohled obyčejný set-top box. Ve skutečnosti jde ale o zařízení, které promění každou televizi v Google TV. Stačí ho jen připojit pomocí HDMI a máte ve vaší televizi internetové připojení, které umožňuje provoz různých aplikací i surfování na webu. Přímo na televize tak můžete chatovat na ICQ či Skype, přistupovat k sociálním sítím Facebook, Twitter aj.), přehrávat videa z YouTube, prohlížet si fotky, přehrávat vaši oblíbenou hudbu i filmy ve Full HD rozlišení. Samozřejmostí je také sledování online televizních kanálů.

Zajímavostí je vybavení přístroje operačním systémem Android 2.2, můžete tak stahovat další aplikace z Android Marketu a používat je přímo na obrazovce vašeho televizoru (počasí, editace fotografií, slovníky, jednoduché hry apod.).

Google TV box se k internetu připojuje pomocí zabudovaného WiFi modulu, nechybí ani několik USB konektorů pro připojení paměťového zařízení (flash disk, čtečka paměťových karet). Přístroj můžete ovládat pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení nebo dokonce USB klávesnice a myši, které lze dokoupit jako příslušenství.

Zařízení se bude prodávat za necelé tři tisíce korun bez DPH, možné je také objednání ze zahraničí.

zdroj: nb

3 KOMENTÁŘE

 1. Chtělo by to ještě sadu tunerů DVBS a DVBT a HDD jako zaznamove medium, plus BR mechaniku. Pak by to bylo perfektní, takhle je to už nekolikata krabice s omezenymi moznostmi…
  Ale zase, za 3000 to muze byt pro leckoho zajimave 🙂

  • Já jsem si to pořídil a za ty peníze jsem spokojenej.
   Za rozumné peníze se to dá koupit v E-shopu: http://www.escadtrade.cz/google-tv-internet-box.html
   Z ciziny jsem to nechtěl objednávat kvůli záruce.
   DVB-T tuner už mám stejně zabudovaný v televizi, setelit nepoužívám
   a BR rekordér už taky mám. Co mi chybělo, byl Internet. Čekal jsem až budou u nás dostupné televize s Google TV, ale nakonec jsem nevydržel a koupil jsem LCD bez Internetu, která mi doufám nějakou dobu vydrží.
   Pro běžné prohlížení Internetu, mailů a pro dětské hry je spojení FV-1 s HDMI televizí ideální. Z ciziny jsem to nechtěl objednávat kvůli záruce.

   • Zdravím, tak jsem majitelem tohoto přístroje. Zakoupil jsem i bezdrátovou klávesnici a myš a nejsem schopen přepnout tuto klávesnici na CS. Zatím mám pouze EN. Zkoušel jsem možné i nemožné klávesové zkratky a zatím bez výsledku. Budu rád za pomoc. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here