Fujitsu se chystá dobýt evropský trh se svými telefony a tablety

7

Na evropský trh s chytrými telefony a tablety se chystá vstoupit další výrobce z Japonska. Fujitsu se svými očekáváními rozhodně nezůstává při zemi: do 3-5 let chce mít dvojciferný podíl na trhu, to znamená více než mají v současné době například LG a Motorola.

Fujitsu, které dosud svá mobilní zařízení nabízelo jen v Japonsku, zatím nezveřejnilo, kdy se s jeho výrobky setkáme v našim obchodech. Je ale jisté, že Evropa je pro Fujitsu v tuto chvíli prioritou, protože kvůli vstupu na starý kontinent posunula společnost chystaný příchod do USA.

Fujitsu má ve své nabídce smartphony a tablety s operačními systémy Android a Windows Phone 7. Mezi nejzajímavější kousky v nabídce patří telefon se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3, Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a 13mpx fotoaparátem, který společnost představila na CES 2012. Fujitsu se může také pochlubit jedním z nejtenčích chytrých telefonů na světě, který má tloušťku pouhých 6,7 mm a hmotnost 105 gramů.

Japonský výrobce nezaostává ani na poli už zmíněných tabletů: do prodeje brzy zařadí nový pracovní tablet a dvojici multimediálních modelů (včetně konkurenta Asusu Transformer).

Nesmíme zapomenout zmínit, že všechny telefony i tablety od Fujitsu nabízejí zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Další informace o vstupu tohoto japonského výrobce na evropský trh se smartphony ta tablety se dozvíme už možná na veletrhu MWC 2012.

Pro podobný krok se před časem rozhodl i Panasonic, který už dokonce chystá elegantní a výkonný telefon Eluga pro evropský trh.

zdroj: pa

7 KOMENTÁŘE

  1. Dnes jsem dobitý jako evropský trh! :o) Ale nic si z toho nedělejte, škoda, že tady nemůžu napsat, co se mi podařilo napsat tchyni do SMSky! Počůrali byste se smíchy, ale kdyby to prasklo, tak je doma peklo. :o)

  2. Nejsem zrovna žádný češtinář a ve škole jsem byl rád za trojku, ale to „dobít trh“ opravdu sálá do očí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here