Fio Banka má aplikaci pro Google Glass

0

google glass

Google Glass rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších zařízení na světě. O to zajímavější je vývoj aplikací (Glassware) právě toto zařízení, neboť většina vývojářů nemá možnost vyzkoušet, jak jejich aplikace na Google Glass funguje. Glassware se ovšem postupně začíná rozšiřovat a zajímavých aplikací přibývá.

Mezi zajímavou aplikaci, která je dokonce i nejspíše první českou aplikací pro Google Glass se stala oficiální aplikace Fio banky, kterou vyvinula společnost Inmite, která má jeden kousek brýlí k dispozici.

Aplikace momentálně v těchto chvílích Vás dokáže informovat o aktuálním zůstatku na účtu, příchozích a odchozích platbách kartou/převodem na účet. Všechny akce mají své barevné označení proužkem v levé části obrazovky – příjem peněz je zelený, útrata je značena červeným proužek.

glass_fio glass

„Původním impulzem pro vývoj Fio API Bankovnictví byla snaha maximálně zjednodušit automatické propojení bankovního účtu s informačními systémy našich klientů. Díky otevřenosti je však toto rozhraní vhodné pro široké využití. Prototyp aplikace pro Google Glass, který vznikl během několika hodin, je velice zajímavým příkladem použití Fio API Bankovnictví a ukazuje, jak může v budoucnu vypadat komunikace s bankou,“ říká k tomu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Zdroj: Fio banka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here