Finanční výsledky Google za první čtvrtletí podrobně

0

facebook phone icon google

V rámci konce prvního fiskálního čtvrtletí letošního roku oznámila v pátek kalifornská společnost Google své finanční výsledky za období od 1.1 ledna do 31. března. A hned z kraje musíme uznat, že se ji opravdu špatně nedařilo.

Příjmy společnosti vzrostly oproti stejnému období loňského roku o 31 % na bezmála 14 miliard dolarů. Spolu s tím se zvedl také zisk před zdaněním, konkrétně z 3,39 na 3,48 miliard amerických dolarů. Naopak klesala efektivita, podíl zisku před zdaněním vůči příjmům byl letos 25 %, oproti loňským 32 %.

Z pohledu zdrojů příjmu kralovaly s 67% podílem vlastní stránky Google. Následovala je síť partnerských stránek, tedy různorodé stránky vydělávající na vloženém AdSense, s 25 % a ostatní příjmy s 8% podílem. Z pohledu geografického původu přispěli do kasičky Google nejvíce uživatelé ze Spojených států amerických, konkrétně se podíleli na 55 % příjmů, jejich podíl tedy vzrostl oproti minulému roku o celé 1 %.

A růst Google zaznamenal také přímo v oblasti reklamy. I přestože tedy cena za proklik klesla oproti prvnímu čtvrtletí 2012 o přibližně 8 %, poprvé za první čtvrtletí 2012 o 4 % a následně znovu o stejný podíl v posledním čtvrtletí loňského roku, tak počet prokliků vrostl o celou pětinu. Objem v reklamě protočených peněz se tak logicky zvětšil.

Na rozdíl od samotného Google, nedávno koupené Motorole Mobility se navzdory silné restrukturalizaci příliš nedařilo. Její příjmy klesly z 1,51 na 1,02 miliard dolarů. Nejen kvůli tomu se společnost na konci fiskálního čtvrtletí ocitla ve ztrátě 271 milionů dolarů.

A nakonec ještě pár zajímavostí. Ke konci prvního čtvrtletí držel Google operovatelnou hotovost ve výši 50,1 miliard dolarů. Počet zaměstnanců Google se za první tři měsíce letošního roku změnil přesně o 30, konkrétně vzrostl z 53,861 na 53,891. A úplně nakonec, zdanění jeho příjmů dosahovalo průměrné hodnoty 8 %, na daních tedy kalifornská společnost zaplatila hrubým odhadem 278 milionů dolarů.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WtQ-QIfjWgQ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here