Facebook testuje trvalou notifikační lištu pro Android

8

Ne příliš povedená aplikace pro Facebook v našich mobilních telefonech dělá vrásky nejednomu uživateli a někteří ji dokonce odmítají používat a spokojí se s připojením přes webový prohlížeč. Na druhou stranu se Facebook snaží vše zlepšit a věnuje nemalé úsilí vývoji lepší aplikace. Nyní testuje novou trvalou notifikační lištu pro Android.

Facbeook-Android-notification-520x202

V nové notifikační liště, která by měla být trvale zobrazena bude stále zobrazena vaše profilová fotografie, novinky z feedu, žádosti o přátelství, zprávy a notifikace, jak to vidíme na obrázku. O představení této lišty se vedou spekulace již od konce loňského roku a teprve nyní to vypadá, že se měl Facebook pustit do jejího testování.

Užitečnost funkce je na diskuzi. Nedovedu si představit, kolik lidí se chce při každé kontrole notifikací dívat na svůj obličej, možná je to však jen o zvyku. Podle tiskového mluvčího společnosti Facebook se skutečně na liště pracuje. Na otázku, zda bude možné lištu zakázat odpověděl mluvčí, že bude, konkrétně za použití malé ikonky s písmenem „i“, kterou vidíte na pravé straně obrázku. Ta umožní otevření nastavení, kde požadovanou změnu budete moci provést.

Testování notifikační lišty probíhá nyní v malé skupině osob a zatím není dostupná informace o tom, kdybychom se mohli dočkat představení a reálného nasazení. Zcela jistě by nebylo od věci, kdyby bylo možné lištu do jisté míry upravit. Například místo vlastního profilového obrázku zobrazit více textu z feedu.

Zdroj: Fonearena

 • warcz

  Lištu mají všichni co mají betu facebookového klienta. Vypadá takto:

  • Luke Flex Jr.

   já ji nemám a přesto mám betu fb..aktuální verzi 8.0.0.2.24.

 • Guest

  já ji nemám a přesto mám betu fb..aktuální verzi 8.0.0.2.24

 • warcz

  Tak ještě v nastavení mam na zaškrtnutí „panel upozornění“. Zkontroluj jestli to nemáš vyplé.

  • Luke Flex Jr.

   tak bohužel tam tuto možnost k zaškrtnutí nemám,tak si ještě počkám,ale děkuji za radu.

  • Pavel

   Kde najdu ten panel upozornění…
   Ja mám také beta, mám verzi 8.o… a mam pořád stary vzhled aplikace. Manželka má stejný telefon (Sg Note), verzi fb 6.o… a ma ten nový vzhled aplikace… me se teda líbí a nechápu proč je tolik variant aplikace pro fb…

 • Pavel

  Hm tak ja panel zobrazení v nastavení vubec nemam… Ale mám fb beta…

 • :(

  Mám exp. verzi 8.0.0.12.24 a nic. Pořád stejný facebook, žádná lišta, ani hovínko se nezměnilo, achjo 🙁