Facebook představil App Center – vlastní obchod s aplikacemi nejen pro Android

1

Facebook včera na svém vývojářském blogu představil novou službu App Center, která uživatelům usnadní přístup k aplikacím na platformě této největší sociální sítě. V App Center najdete facebookové aplikace určené pro desktopové i mobilní webové prohlížeče, Android a iOS: například Draw SomethingPinterestSpotifyBattle PiratesViddy a Bubble Witch Saga.

Každá aplikace bude mít v App Center vlastní stránku s detailním popisem, hodnocením a screenshoty. Vyhledávání nových aplikací bude usnadňovat řazení do kategorií. V případě, že budete k App Center přistupovat ze svého mobilního telefonu, uvidíte v seznamu jen aplikace určené pro vaše zařízení. Pokud bude vybraná aplikace vyžadovat instalaci, budete automaticky přesměrování do Google Play Store nebo iTunes. Překvapivou novinkou je také možnost přidání placených aplikací.

Pokud patříte mezi vývojáře a chtěl byste svou aplikaci mít v App Center, musíte se řídit podle následujícího návodu. Kromě vyplnění všech informací (včetně povolení, které aplikace pro své spuštění vyžaduje), musí mít aplikace kladná uživatelská hodnocení. Překvapením asi není informace, že aplikace musí fungovat přímo na Facebooku nebo pro svou funkci vyždovat přihlášení pomocí této sociální sítě. Kontrolou každé přijaté aplikace chce Facebook dosáhnout toho, že v App Center najdete jen ty nejkvalitnější aplikace.

Odkaz na Facebook App Center by se na webových stránkách i v mobilních aplikacích měl objevit během několika následujících týdnů.

zdroj: facebook developers

  • …No…Name…

    🙂 A k čemu že to bude sloužit?