Evropští operátoři by uvítali, kdyby Nokia prodávala telefony s Androidem

12

Zatímco Samsung a jiní výrobci telefonů s Androidem zažívají velmi úspěšné období, finské Nokii se už několik let nedaří. A úspěch prozatím nepřináší ani operační systém Windows Phone 7. Několik evropských mobilních operátorů se dokonce nechalo slyšet, že by bylo vhodnější, kdyby Nokia začala prodávat telefony s Androidem.

Lumia 710 a Lumia 800, které se u evropských operátorů začaly prodávat před Vánocemi, nepatří mezi zákazníky k nejžádanějšímu zboží. Důvodem nemusí být jen operační systém, ale také příliš vysoká cena, poměrně časté hardwarové i softwarové problémy a nevhodná marketingová podpora. Zástupce jednoho z operátorů prohlásil: „Pokud by Lumia se stejným hardwarem měla Android a ne Windows, prodávala by se mnohem lépe“.

Evropa rozhodně není jediným regionem, kde se Nokii nedaří. Například v USA už její podíl na trhu klesl pod jedno procento. Možnou záchranou je Lumia 900, která se brzy začne prodávat u amerického operátora AT&T.

Nokia Lumia 800

A jaký je váš názor na Nokii a Windows Phone 7? A koupili byste si Nokii s Androidem? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem.

zdroj: ac

12 KOMENTÁŘE

  1. Na N9 dělá ICS parta nadšenců, ale není jasné jestli to úspěšně dokončí a navíc jde o ztrátu záruky. Jinak se mi desing N9 a Lumie 800 líbí dost, ale ta cena je přemrštěná + ten OS.. 

  2. jen ne android, uz 5 let jedu na windows a jsem maximalne spokojen, jeste jsem nevidel u jinych telefonu lepsi praci s kalendarem a vsim okolo co potrebuji k praci, mimochodem os windows phone byl vyhlasen nejlepsim os v lonskem roce. kazdymu vyhovuje neco jinyho, ale ostatni os mi prijdou prilis „jednoduche“, proste koupit a pouzivat, nic vic, nic min. a dalsi duvod proc nemam duvod menit, na android nejde TomTom, lepsi navigace neznam.

  3. Mít Nokia Android, tak jdu do ní. Nokie se mi moc líbí designem, nejsou to jen černé cihly. A zpracování bývá většinou taky na velmi dobré úrovni.

  4. Nokia prohlásila, že nasazení androidu je jako močit si do vlastních kalhot za účelem zahřátí. Tak si nokia vybrala WP, čili si do kalhot rovnou nasrala… (omlouvám se za sprostý slova, ale eufemizmy by nebyly dostatečně ostrý a pádný).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here