Eric Schmidt o diferenciaci a fragmentaci androidích zařízení

1

Fragmentace je bezesporu jedním z hlavních problému androidího ekosystému. Není tak divu, že se právě ona stala tématem nejednoho rozhovoru na CESu, včetně jednoho velmi zajímavého mezi redaktory serveru CNET a výkonným předsedou Ericem Schmidtem.

Rozdílnost je dobrá, fragmentace naopak špatná. Rozdílnost znamená, že vy máte možnost volby a lidé, kteří tvoří telefony mohou ukázat svůj pohled na inovace a nějak Vás přesvědčit, že ta jejich zařízení jsou lepší než kohokoliv jiného. Fragmentace naproti tomu je, když máte aplikaci a ta na jednom zařízení běží a na druhém nikoliv.

Hlavním cílem Googlu je teď dostat všechny na nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Zda následně vývojáři změní grafické prostředí je nám jedno, tedy do doby do které budou fungovat veškeré aplikace. Dokonce to bereme i jako plus, dává nám to totiž více možností.

Není potřeba, aby všichni používali stejné rozhraní. Lidem je dovoleno aby si vše potřebné upravili. A to je dobře, pokud se Vám totiž zrovna nějaké rohrazní nelíbí, tak si můžete koupit jiný telefon s trochu odlišným prostředím.

Lidem totiž opravdu záleží hlavně na tom, jestli je v našem ekosystému funguje interkompatibilita aplikací.

A co Vy? Souhlasíte s Ericem Schmidtem?

Via: pcmag

 

 

 

  • Jimmy

    Ano, i ne… nejsem proti SENCE, TOUCHWIZ apod… Ale chci možnost volby… líbí se mi vzhled a HW Galaxy SII. líbí se mi i Sensation XL, ale NECHCI v nich nádstavby, chci ČISTEJ android… Tuším by neměl být problém, dát zákazníku při prvním zpuštění (a po provedení Továrního nastavení) nechat je vybrat, CO jim lépe vyhovuje…. Mě vyloženě TouchWiz v 4.0 na SGS2, VADÍ… ICS je sám o sobě graficky hezkej…