Představení Androidu 4.4 KitKat a Nexusu 5 se kvapem blíží, o čemž svědčí nebývalý nárůst úniků informací, ke kterému dochází v posledních dnech až týdnech. Posledními novinkami je sada uniklých screenshotů z chystané verze Androidu, které byly pořízeny na Nexusu 7 (2013).

kitkat easter egg 1

Easter egg je nedílnou součástí každé verze operačního systému od Googlu a výjimkou není ani Android 4.4. V posledním easter eggu zobrazujícím se po poklikáním na verzi systému v nastavení, nalezneme nápis Android stylizovaný do loga tyčinky KitKat, podle které dostala verze 4.4 svůj název. Nejedná se však ještě o finální sestavení, o čemž svědčí nápis „ANDROID KEYLIMEPIE“. Dlouhým kliknutím na logo se dostanete na druhou obrazovku easter eggu, která obsahuje pohyblivou mozaiku sestavenou s ikon předchozích verzí Androidu.

kitkat easter egg 2

Na dalších uniklých screenshotech můžete najít novinky v menu Nastavení, konkrétně nativní podporu tisku z cloudu a bezdrátových plateb. Změn v uživatelském rozhraní se dočkal seznam stažených souborů a aplikace hodin. Dalším důkazem, že screenshoty nepocházejí z nejnovějšího sestavení Androidu 4.4 KitKat, je menu aplikací (app drawer) se záložkou Widgety, která bychom ve finální verzi už neměli najít.

kitkat leaked 5 kitkat leaked 6 kitkat leaked 7

kitkat leaked 2

kitkat leaked 3

kitkat leaked 4

kitkat leaked 8

Android 4.4 KitKat bude podle spekulací oficiálně představen do konce října.

zdroj: Droid Life

Tags