Dropbox roste raketovým tempem a komunita čítá na 300 milionů uživatelů

4

Dropbox je hlavním konkurentem OneDrivu a Google Drivu. Přitom za tímto cloudovým úložištěm nestojí žádný nadnárodní gigant a celý úspěch se zrodil z dobře promyšleného startupu. Stoupající tendence však stále pokračují a svědčí o tom i poslední čísla, podle kterých používá toto vzdálené úložiště na 300 milionů uživatelů.
300-Million-Users-dropbox

Mnohem zajímavější je ale zjištění, že 1/3 všech současných uživatelů se podařilo Dropboxu získat za posledních 6 měsíců. Bezesporu tomu napomáhá i partnerství se Samsungem, který každoročně přidává ke svým high-endům 50 GB místa v Dropbox cloudu. Oblíbenosti se ovšem tato společnost těší také v korporátním sektoru a svým osudem trochu připomíná velmi oblíbený Evernote. A jak se ke cloudu stavíte vy? Používáte Dropbox nebo levnější alternativu v podobě Google Drivu?

 

Zdroj: thenextweb

 • Danek Zvir

  S Google Drive jsem měl několik potíží se synchronizací, dokonce mi i smazala kompletně všechny nasynchronyzované soubory na serverové straně. K čemu mi to potom je? Abych to tam co měsíc musel dávat znova? Používal jsem Dropbox současně (samozřejmě na jiná data), a ten mi za celou tu dobu neudělal ani jednou takový bordel. Vlastně žádný bordel nedělá, má plno funkcí navíc, a celkově mi přijde mnohem lépe zpracovaný. Kdybych měl za jeden z nich platit, připlatím si za Dropbox.

 • Dawe

  Dropbox je nejlepší ale jen 2GB free, to je fakt málo. I když si něco nastřádáte, žádná heureka to nebude. Něco málo bych i připlatil jednorázově. Nebo něco málo měsíčně, možná. Ale 10 dolarů za 100GB měsíčně je hodně a nic mezi není. Google má 15GB zadarmo, mega 50GB zadarmo … Takže nejlepší ale hodně drahej. Myslím že paušál 2,5 dolaru za 25GB by ještě šel nebo prostě něco mezi.

 • marttoni

  Také jsem kdysi Dropbox používal,ale od příchodu Copy jsem migroval. Mám tam nasyslíno něco málo přes 100GB grátis a nějakou dobu s tím určitě vystačím….

 • pazzy

  Onedrive forever! Provazanost s MS produkty je bomba 🙂