Developerský tablet od Qualcommu aneb Čtyři jádra, 7 mikrofonů a nadpozemská cena

6

Zdají se Vám současné tablety příliš málo výkonné? Nevíte co s penězi a přemýšlíte jak utratit přibližně jednu měsíční průměrnou mzdu v České republice? Tak to by možná stálo zauvažovat o koupi nového vývojářského tabletu od Qualcommu.

Ten totiž za cenu $1300 nabídne 10.1“ HDReady (1280×720) displej, zatím v žádném jiném prodávaném zařízení nepoužitý čtyřjádrový procosor Qualcomm S4 APQ8064 taktovaný na 1,5GHz, doplněný o grafický čip Adreno 320 a 2GB operační paměti RAM.

Vnitřní paměť poskytne kapacitu 32GB, zadní kamera maximální rozlišení 13MPx a přední 2MPx, chybět nebude ani 3-osí gyroskop, akcelerometr, senzor teploty a tlaku a čtečka otisků prstů. Pomyslnou třešničkou na dortu hardwarových specifikací je pak dvojice stereo reproduktorů a 7 mikrofonů pro dokonalé nahrávání zvuku.

Kromě samotného hardwaru je na tomto tabletu zajímavá ještě jedna věc. Vzhledem k tomu, že se objevil v různých online benchmarcích, tak v podstatě odhalil výkon čtyřjádrového Quaclomm Snapdragon S4 procesoru. A rovnou můžeme říci, že odhalil výkon opravdu veliký.

Ve všech benchmarcích s velkým náskokem zvítězil, porazil tak jak svou dvoujádrovou variantu, tak i čtyřjádrovou Tegru 3. Samozřejmé musíme brát v úvahu, že ony benchmarky prováděl zřejmě sám Qualcomm, nicmeně i tak asi nepůjde o zrovna slabý procesor.

Zdroj: +dotekomania

 

 

 • excimer

  Prosím o opravení titulku, tablet má sedm mikrofonů, nikoli sedm reproduktorů…

  • …No…Name…

   Při čtení titulku jsem si říkal, že se se v Qualcommu asi zbláznili, když tam mají 7 repráčků 🙂

   Jinak to ale vypadá opravdu hodně luxusně…

   • Zatímco narvat do tabletu 7 mikrofónů je úplně normální. Upřímně, 7 drobných repráčků po celém obvodu by dávalo pro uživatele větší smysl.
    Současně ale chápu, že jde o vývojářský tablet, kde se onech 7 mikrofónů hodí k různým blbinám.

    • …No…Name…

     Bral jsem to tak, že už teď se do telefonů dává více mikrofonů (3?), tak proč by né 7 🙂 Narvat tam 7 repráků…no, 7 šumítek bude pořád jen šumět. Ale čert to vem 😉

     • Tak 7 jich je asi právě ab y to nešumělo.
      //Nevím o telefonu, kde by byly 3, občas se dávají dva (kvůli redukci šumu, jeden snímá hlas, druhý právě šum).

  • Ale v článku to mám dobře!
   //Opraveno