Dacor ukázal na CESu troubu s Androidem

1

Na CESu se tento rok představují jak zajímavá zařízení, tak i zařízení, které bychom mohli zařadit do kategorie „úlet“. Právě do této kategorie bych nejspíš zařadil troubu s Androidem, kterou na CESu ukázala firma Dacor.

Firma tuto troubu nazvala Dacor Discovery IQ Wall Oven. Co se týče specifikací, tak se tato „chytrá trouba“ neřadí mezi nejvýkonnější zařízení současnosti.

 

Dacor použil jako procesor Samsung S5PV s taktem 1 GHz, jako grafické jádro byl zvolen chip PowerVR SGX 540 GPU. Trouba dále disponuje 512 MB RAM, 16 GB úložištěm (které lze rozšířit až na 32 GB), WiFi a 7″ dotekovou obrazovkou, pomocí které celou troubu ovládáte. Systém Android v ní nalezneme ve verzi 4.0.3, přičemž nastaveno je zobrazování tabletového rozvržení.

Troubu již vyzkoušeli redaktoři portálu Androidpolice, přičemž o jejich pocity se podělili i na videu. Z videa jde i poznat, že trouba komunikuje s ostatními zařízeními, díky čemuž ji můžete i vzdáleně ovládat z vašeho smartphonu.

Článek zakončíme tím nejzajímavějším – cenou. Ta se v Americe dostala na rekordních 7500 dolarů, což při přepočtu odpovídá asi 146 500 Kč. Jedná se tedy určitě o nelevnou hračku.

Zaujala Vás chytrá trouba?

 

Zdroj: ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here