CyanogenMOD tým přemýšlí o vlastním obchodu s aplikacemi

7

Android Market je jakožto obchod s aplikacemi oproti těm z konkurenčních platforem bezesporu podstatně svobodnější. Stále se však nedá říci, že by byl úplně otevřený. A ne, nemluvím o mazání spywaru a podobného svinstva, nýbrž o aplikacích, které z nějakých důvodů nevyhovovaly operátorům (hlavně americký problém) anebo jiným velkým firmám (viz případy stažených emulátorů).

A právě tento problém by chtěl vyřešit jeden z členů CyanogenMOD týmu, vývojář +Koushik Dutta, kterého napadlo vytvořit vlastní CyanogenMOD obchod s aplikacemi, takovou obdobou Cydie z iOS. Samozřejmě by v něm nebyl žádný nelegální obsah, jen by oproti oficiálnímu marketu obsahoval nepohodlné aplikace jako například emulátory, rootovací aplikace a komunikační aplikace zakázané americkými operátory.

Vše je zatím pouze v režimu příprav, pokud by však projekt dostal dostatečnou podporu a opravdu se dočkal realizace, tak by mohlo jít o zajímavý zdroj užitečných aplikací. Přeci jen jejich prozatímní shánění všude možně po internetu není dvakrát pohodlné.

A co Vy? Uvítali byste podobný obchod?

zdroj: android&me

7 KOMENTÁŘE

  1. Pokud to bude vázané na CM, tak ne, nechci rootovat a nechci CM (nevím, jak s dalším telefonem)
    Jinak k těm emulátorům, fakt neporušovaly nějaké patenty nebo tak něco?

  2. LIBB, koho to zajima co porusovali ci ne, hlavne ze je to uzitecne 😀 A bez rootu si nedokazu predstavit telefon 🙂

  3. „nýbrž o aplikacích, které z nějakých důvodů nevyhovovali“ – hned první odstavec a taková gramatická chyba. Za to by ses měl stydět, nikoliv za to, jestli zbožňuješ to či ono, Frantu nebo Pepu 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here