Co Xiaomi představilo včera na své konferenci?

2

xiaomi-9

Včerejší den byl v Číně poměrně našlapaný. Kromě uvedení nového telefonu OnePlus One, o kterém jsme na našem webu poslední dny hojně mluvily, jsme se dočkali také tiskové konference společnost Xiaomi. Tato konference byla poměrně zajímavá a přinesla pár nových produktů – ovšem ne ty, které jsme očekávali. Co tedy Xiaomi představilo?

Nákup domény Mi.com

Společnost Xiaomi den před tiskovou konferencí spustila svůj nový web na velice zajímavé adrese – mi.com . V tuto chvíli jsou na tento web kompletně přestěhovány stránky Xiaomi, které jsme před tímto krokem mohli nalézt na webu xiaomi.com .

Na této konferenci jsme se mohli dozvědět, za kolik se společnosti podařilo zakoupit tuto doménu. Dle slov společnosti utratila společnost za nákup této exkluzivní adresy 3,6 milionu dolarů, což je v přepočtu přibližně 71,5 milionu korun.

Expanze – dokonce i do Evropy!

Nákup krátké a lehce zapamatovatelné adresy ovšem nebyl bezdůvodný. Společnost Xiaomi chce totiž v tomto roce řádně expandovat za hranice Číny. Ještě tento rok bychom se měli dočkat expanze do dalších 10 nových zemí, přičemž 2 z nich leží v Evropě!

Expanze Xiaomi v roce 2014:

  • Asie: Malajsie, Filipíny, Indie, Indonésie, Thajsko, Vietnam
  • Evropa: Rusko, Turecko
  • Amerika: Brazílie, Mexiko

Produkty

O produktech jsme se již na našem webu zmiňovali. Mluvili jsme zde o telefonu Mi3S, který by se měl stát nástupcem momentálního modelu Mi3. Nestalo se tak. Dále jsme se nedočkali ani MiPadu, o kterém se mluví již poměrně dlouho. Co se týče trackpadu, s tím jsme si sen částečně splnili.

Společnost Xiaomi totiž představila na své tiskové konferenci síťové prvky a multimediální centrum. Po této větě Vám tedy již musí být jasné, že trackpadu jsme se opravdu na konferenci nedočkali a že se musí jednat o nějaký síťový prvek. Pojďme se tedy na něj podívat!

Síťově prvky

Společnost Xiaomi včera uvedla dva síťové prvky. Rozdělit je můžeme následovně – jeden, ten levnější, jako základní a ten druhý, dražší, jako vysoce pokročilý router.

Ten levnější je typický WiFi router, který disponuje standardy WiFi 802.11ac. Díky tomu dostanete poměrně rychlou síť do Vaší domácnosti za poměrně malý peníz – cena byla totiž určena na přibližně 21 USD, což v přepočtu je 420 korun. Jak je u Xiaomi zvykem, router lze pořídit v několika barvách. Skvělé!

 Xiaomi-Router-colors

Tím dražším produktem je router, který kromě WiFi slouží i jako menší NAS server. Uvnitř nalezneme 256MB operační paměti pro zpracovávání dat a 1TB harddisk pro ukládání dat. Dle Xiaomi má tento router mnohem lepší signál, než tomu je u ostatních routerů v této cenové kategorii. A jaká že je cena? Poměrně neuvěřitelných 81 USD, což je v přepočtu přibližně 1600 korun.

Xiaomi-Router-Big Xiaomi-Router-In-Box

Multimediální centrum

Nakonec se dostáváme k multimediálnímu centru, které se oproti svému předchůdci dočkalo razantního vylepšní. Centrum opět nese název MiBox a hardware tohoto zařízení byl vysoce vylepšen.

Uvnitř krabičky nalezneme čtyř-jádrový procesor s taktem 2,0 GHz a  2GB RAM. Co se týče interní paměti, zde máme 4GB, přičemž paměť lze rozšířit o dalších 64GB. Co se týče WiFi konektivity, ta je stejná, jako u routerů – WiFi typu 802.11ac. Cena tohoto zařízení byla nastavena na 64 USD, což v přepočtu je přibližně 1275 korun.

Xiaomi-MiBox-Back Xiaomi-MiBox-enhanced-2

 

 

Zdroj: Gizchina, GizmoChina

2 KOMENTÁŘE

  1. K čemu mi je multimediální centrum, které nemá SPDIF? Jak pak dostanu ze svého kvalitního recieveru alespoň šesti kanálový zvuk když to s touto krabičkou prostě nelze propojit?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here