Čínský výrobce GooPhone plánuje žalovat Apple v případě, že bude iPhone 5 podobný jeho novému modelu

13

Čínský výrobce GooPhone, který se minulý týden celosvětové proslavil představením nového androidího telefonu GooPhone I5, který jako by z oka všem spekulacím o vzhledu chystaného Apple iPhone 5, se dnes nechal slyšet, že bude design novinky bránit proti okopírování všemi dostupnými prostředky.

Konkrétně uvedl, že v domovské Číně design GooPhone I5 patentoval a pokud Apple 12. září představí iPhone 5, který mu bude podobný, tak jablečnou společnost požene k soudu. Zatímco oni totiž iPhone 5 okopírovat nemohli, jelikož nebyl v době ohlášení GooPhone I5 oficiálně představen, tak naopak to prý možné bylo.

Pro úplnost je nutné ještě dodat, že nový GooPhone I5 není jediným modelem společnosti, který je v podstatě kopií konkurenčního telefonu, v portfoliu firmy kromě toho nalezneme také HTC One X, starší iPhone 4 a další zajímavé kousky.

13 KOMENTÁŘE

  1. Tohle rákosníkům vždycky šlo! Krást a kopírovat nápady. Jejich produkty se nikdy nevyrovnají originálu. Tohle je vyjimečně ubohé.

  2. Fandím 🙂 Když žaluje Apple pomalu za to, že ostatní výrobci použili zakulacené rohy, tak by potřebovaly trošku ochutnat svojí medicíny 🙂

  3.  Ano je to ubohé a hnusne dělají kopije všeho ale je tu to ale okopírovaly neco dřív než to výrobce vydal a patentovali je to tosamé co delá jablko.
    Telefony již před iponem meli dysplej kulaté rohy černostříbrné barvy a proto jim to patří.
    Nefandím těm co kradou ale apple je ten kdo krade nápady dlouhodobě tak je konečně někdo schladí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here