Čína překonala USA v počtu aktivací nových zařízení s Androidem

0

Telefony i tablety s Androidem a iOS zažívají podle analytické společnosti Flurry obrovský rozvoj v Číně. Počtem aktivací nových zařízení s výše zmíněnými operační systémy překonal nejlidnatější stát světa dokonce i dlouhodobého favorita USA a stává se jednou ze světových velmocí chytrých telefonů a tabletů.

Jde o neuvěřitelný 1126% nárůst ve srovnání se začátkem roku 2011, kdy byla Čína na 11. místě. Zatímco minulý rok měla Čína jen 8% podíl na počtu aktivací a v čele byly USA s 28% podílem, letos se karty obrátily a Čína má podíl 24 %, což je o tři procentní body více ve srovnání s USA (21% podíl). Pokud budepodobný vývoj pokračovat, stane se Čína velmocí v počtu smatphonů a tabletů. Mezi další dobře se rozvíjející trhy s chytrými telefony patří Argentina, Filipíny, Rusko, Belgie, Indie, Izrael, Saúdská Arábie, Thajsko a Turecko.

 

Důležité je také zmínit, že většinu prodaných zařízení v Číně tvoří telefony a tablety od místních výrobců bez oficiální podpory od Google. Výrobci těchto zařízení využívají open source licence Androidu a neplatí Googlu žádné poplatky. Naproti tomu nemají tato zařízení přístup k některým službám včetně Android Marketu Google Play. Nemožnost přístupu k oficiálnímu obchodu s aplikacemi pro Android řeší výrobci i uživatelé nejrůznějšími alternativními obchody mezi které patří například i u nás velmi populární GetJar.

zdroj: tc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here