Chromecast už si čeští zájemci z Amazonu neobjednají

1

amazon chromecast

Tento týden dostali uživatelé z takřka celého světa možnost zakoupit si Google Chromecast oficiální cestou přes Amazon. Cena při objednání do České republiky byla sice po přičtení poštovného a DPH téměř dvojnásobná (více než 1 200 Kč), ale i přesto šlo o jeden z nejlevnějších a nejpohodlnějších způsobů objednání Chromecastu pro zájemce nežijící v USA.

Možnost objednání do Evropy však z Amazonu zmizela stejně rychle jako se tento týden objevila. Pokud si budete chtít nechat Chromecast zaslat na jakoukoliv neamerickou adresu, setkáte se s výše uvedenou chybovou hláškou. Již uzavřené objednávky ale Amazon nejspíš vyřídí, takže pokud jste si Chromecast stihli objednat, nemusíte se bát.

S největší pravděpodobností šlo o technickou chybu nebo omezení, které Amazonu nařídil Google. Každopádně jde o poměrně logický krok, protože mimo USA má Chromecast jen omezené možnosti využití.Pokud i přesto po této kouzelné krabičce toužíte, můžete si ji objednat neoficiální cestou například přes eBay, ale cena se v tomto případě nejspíš vyšplhá ještě výše.

zdroj: Android Central

1 komentář

  1. Koupil jsem ho přes Google Play (používám USA proxy) a nechal poslat přes Shipito.cz do Čech. Platil jsem $35 (Google Play) + 8$ (Shipito) + 380Kč (české DPH při proclení), clo je 0Kč. Od nákupu domu to trvalo asi 3 týdny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here