Chromecast bude umět přehrávat média z Galerie, Google Drive i Dropboxu

0

Chromecast tv

Na první pohled je Chromecast produktem s mnoha omezeními, zejména v oblasti podporovaných služeb. V současné době Chromecast umí na televizi přehrávat média například z Youtube, Netflix, Google Play Music nebo Google Play Movies. V budoucnu se však seznam podporovaných služeb jistě rozroste, a to díky aplikacím třetích stran.

Americký gigant už vydal ukázku Google Cast SDK, pomocí které mohou vývojáři tvořit vlastní aplikace kompatibilní s Chromecast. První vlaštovky vytvořil Koushik Dutta, známější pod přezdívkou Koush, který se v minulosti zasloužil například o vznik proslulých nástrojů ROM Manager a ClockworkMod Recovery.

MyCast preview

První aplikace kompatibilní s Chromecast, kterou Koush vytvořil, má název MyCast. Veškeré naše dostupné informace pocházejí z tohoto screenshotu, který vývojář zveřejnil na svém Google+ profilu. Jak můžete sami vidět, MyCast pravděpodobně nabídne možnost přehrávání videí a fotografií  z Galerie ve vašem smartphonu či tabletu s Androidem. Chybět by však neměla ani podpora cloudových úložišť, konkrétně Dropboxu a Google Drive.

Druhá aplikace dostala název FeedCast a její jedinou schopností je možnost přehrávání videí z libovolného RSS zdroje. FeedCast je nejspíš v pokročilejším stádiu vývoje než MyCast, o čemž svědčí níže uvedené video ukazující aplikaci v akci. Zatím není jasné, kdy se oba nástroje pro Chromecast dočkají oficiálního vydání. Rozhodně se tak ale nestane dříve, než Google vydá plnou verzi SDK. Do té doby totiž vývojáři podle licenčních podmínek nesmí zveřejňovat své aplikace.

zdroj: Android Community, foto: Mashable

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here