Chrome beta experimentálnější, než kdy předtím; s OpenGL a příslibem brzké synchronizace hesel

3

chrome

Jednou ze zajímavostí většiny produktů od Googlu je přítomnost experimentálního nastavení, ve kterém společnost testuje potenciálně nové funkce předtím, než je v dokončené verzi nabídne všem uživatelům v nastavení normálním. V určité formě takové nastavení nalezneme například v gmailu, mapách nebo třeba i destkopovém chromu.

A s poslední aktualizací i v chromu mobilním – konkrétně tom pro Android. Dostupné je stejně, jako na desktopové verzi, tedy na „internetové adrese“ chrome://flag‘ Stejně jako v případě velkého Chromu je i u toho mobilního také nutno upozornit, že experimenty nejsou odladěné funkce a mohou případně poškodit uložená data prohlížeče nebo v krajním případě ohrozit i jejich bezpečnost.

Vzhledem k tomu, že je výčet experimentů totožný s desktopovou verzí, tak poměrně logicky všechny nelze aktivovat. Ty nejzajímavější, jako například podpora grafickým čipem akcelerovaného vykreslování grafiky WebGL, počítadlo aktuálního počtu vykreslovaných snímků za sekundu nebo experimentální JavaScriptové API pro vykreslování 2D a 3D grafiky ale v mezích možností funguje.

A na co těšit se podle všeho máme i v budoucnu. Podle všeho by totiž někdy v únoru měla pro Chrome Beta přijít aktualizace, která konečně přinese dlouhou dobu očekávanou podporu synchronizace hesel skrze Google účet.


logo-app
App Name
Google LLC
Free   
qrcode-app

Zdroj: cnet, pha via dotekomanie

  • Terminator3

    Hmm, a kdy to bude umět např. blbej fullscreen.?

  • Lukáš Pinkava

    právě teď se dá tady zapnout