CEO BlackBerry zřejmě zrušil vývoj BBM na ostantní platformy

0

Vývoj klienta světoznámé komunikační služby BlackBerry Messanger na ostatní platformy je jednou z takových těch dlouhotrvajících spekulací, která se sice nikdy nedočká oficiálního potvrzení, ale všeobecně se díky mnoha nepřímým důkazům bere za pravdivou.

Bohužel je tu veliká šance, že se tato konkrétní dočká spíše finálního ukončení. Podle informací serveru Wall Street Journal totiž výkonný ředitel BlackBerry, Thorsten Heins, osobně zrušil vývoj Messangeru na ostatní platformy.

Práce přitom nebyly na začátku, WSJ uvedl, že se již provádělo testování na všech hlavních platformách včetně iOS a Androidu a k finálnímu dokončení již tedy nebylo nikterak výrazně daleko.

Samozřejmě stále nejde o potvrzenou informaci, když však vezmeme důvěryhodnost WSJ a historii Thorstena Heinse, který mimo jiné prohlásil, že všechny androidí zařízení vypadají stejně [špatně], tak jde o poměrně uvěřitelnou spekulaci. Nejde navíc o první podobnou spekulaci o konci BBM na ostatních plaftormách.

BlackBerry messanger je privátní komunikační služba oblíbená díky vysokému důrazu na bezpečnost hlavně v privátním sektoru. Díky úbytku majitelů BlackBerry a nedostupnosti klienta na ostatních platformách začala ale v poslední době poměrné výrazně upadat.

zdroj: wsj, ac