Celkové prodeje Honeycomb zařízení se prý pohybují kolem pouhých 3,4 milionů

1

Android honeycomb

Google i Androidu se v poslední době daří nadmíru dobře, fragmentace jednotlivých verzí poměrně rychle mizí, podíl na trhu roste a peněz z reklam je rok od roku více. Ne vše je bohužel růžové. Konkrétně mám na mysli sekci tabletů, ve které pokud se nějaký produkt zrovna nepotýká v soudních přích jako Galaxy Taby, tak má zase problémy s relativně malými prodeji. Vcelku se dá říci, že jediný opravdu komerčně úspěšný tablet byl Transformer Pad od ASUSu.

I přes opravdu široký výběr jednotlivých modelů se celkem zařízení s Androidem 3.x prý prodalo pouhých 3,4 milionů kusů. Tedy alespoň to vyplývá z výpočtu, který provedl vývojář Al Sutton. Ten vycházel z faktu, že globálně bylo aktivováno 190 millionů Androidích zařízeních a zároveň Honeycomb má přibližně 1,8% podíl mezi ostatními verzemi.

Na jednu stranu se jedná o poměrně nízké číslo, na druhou stranu, Honeycomb tablety tady nejsou nikterak dlouho a pokud teď s Ice Cream Sandwich zaberou, tak se možná stanou rovnocenným soupeřem pro jablečný a prozatím absolutně dominující iPad. Pokud Však nezaberou, a příští rok navíc přijde Windows 8, tak dost možná půjde o první velkou prohru Androidu ve velké bitvě Microsoftu, Googlu a Applu.

 

Zdroj: androidcommunity

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here