Bojovníci za práva zvířat infikovali warezem šířenou aplikaci drobným malwarem

4

Znáte „hru“ KG Dogfighting z Android marketu? Pokud náhodou ne, pak vězte, že se jedná o jednu z těch kontroverznějších, kde vychováváte svého psa a posléze ho posíláte do krvelačného boje proti ostatním. Je tak poměrně logické, že „hra“ ležela v žaludku nejednomu ochránci zvířat a pro její stáhnutí z Android marketu jeden čas lobovala i skupina PETA.

„Hra“ na Android marketu stála celých $5 a tak nebylo divu, když se pomalu začala šířit po různých warez stránkách.  A právě zde zaútočil neznámý bojovník za práva zvířat. Hru stáhl, rozbalil a připsal do ní kus kódu, který celému Vašemu kontakt listu rozposílal SMSku s následujícím textem:

“I take pleasure in hurting small animals, just thought you should know that.”

„Dělá mi dobře zraňování malých zvířat, tak jsem si jen říkal, že byste to měli vědět“.

Kromě toho také lehce pozměnil ikonu hry, kde nápis „BETA“ přepsal na „PETA“. Následně hru už jen znovu zabalil a uploadoval na různá další warez fora odkud se upravená verze pomalu rozšířila dál a dál a dál.

Když se na celou věc přišlo a lidé se začali ptát, jestli za tím opravdu stojí PETA, tak jsme se dočkali jen následujícího vyjádření:

“We don’t know who created this version of the app, but we think it is ingenious. When someone creates a game that glorifies animal abuse, you can bet that people will come up with clever, smart ways to take action against it.”

„Nevíme, kdo vytvořil upravenou verzi aplikace, ale myslíme si, že to bylo velmi důmyslné. Když někdo vytvoří hru oslavující násilí na zvířatech, tak je jisté, že někdo časem přijde s lepší a chytřejší cestou jak jim to vrátit.

A jaký názor máte na celou akci Vy?

Zdroj: phandroid

 • Cleric

  Sice psi nemám nějak v lásce, ale život pro mne je posvátný. Zas na druhou stranu je to jen přiblblá hra.
  Ale že v jiných hrách máme možnost střílet lidi, to už nikomu nevadí. Jakmile se jedná o zvířata hned je z toho obrovský humbuk. Občas mi přijde, že to ti tzv. ochránci přehání.
  Pokud tu hru povolil Google, je to jejich věc. Hlavní je, když to člověk hraje pouze v telefonu a netahá to do reálný ho života.

 • tak ted kdyz se „uchylaci“ nemuzou odreagovat na hre, tak se pujdou bavit do reality, ne ze bych je chtel podporit, ale volil bych mensi zlo

 • Nemam nic proti ochrane prirody, ale to co predvadi nekteri jedinci mi prijde hodne zvlastni. Se divim ze takto neprotestuji proti hre Angry Birds :), tam se hazi ptackama a nekteri dokonce vybuchuji.

 • Hologos

  Dobře jim tak, warezákům. Nic jinýho jim ani nepřeju. Ještě by to mohlo poslat pár SMS na premium účty, aby je taky něco stálo, když maj paušály..