Bezdomovec programátor vydal svou první aplikaci po 3 měsících učení

0

Programování aplikací a her pro mobilní zařízení, otevírá nové možnosti všem programátorům a nejen jim. Důkazem budiž příběh programátora Patricka McConloguea, jenž na ulici oslovil  bezdomovce  Lea Granda, kterému učinil nabídku: Buď si vezmeš těchto 100 dolarů, nebo tě můžu naučit programovat. Bezdomovec Lee si chytře vybral druhou možnost a Patrik se pustil do výuky základů programování v Javě.  Bezdomovci stačilo zapůjčil starý notebook Samsung Chromebook a 3 použité učebnice o Javě. Ten se pak jednou denně scházel s programátorem a dostával cenné lekce.

Výsledek jejich snažení si můžete nyní stáhnout v Google play i vy jedná se o aplikaci Trees for Cars, jejímž hlavním cílem je šetřit životní prostředí. Aplikace přichází s vylepšenou aplikaci spolujízdy. Kdy stačí pouze vložit do aplikace adresu, kde si přejete dopravit. Aplikace ihned Váš požadavek zašle na řidiče nabízející spolujízdu ve Vašem okolí, ti se s Vámi již spojí, a spolujízda může začít. Aplikace Vám zároveň ukáže kolik zplodin oxidu uhličitého (CO2) nebylo vypuštěno zbytečně do ovzduší.

treesforcars

Aplikace sice není bezplatná, ale její pořízení není nikterak nákladné stojí necelých 20 Kč. Navíc koupí aplikace přispějete „bezdomovci programátorovi“ na další vzdělání.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: businessinsider.com