BenQ se chce vrátit na trh s mobilními telefony. Zkusí to s Androidem

0

O taiwanské společnosti BenQ slyšíme v posledních letech zejména v souvislosti s LCD monitory či dataprojektory. Možná si však vzpomenete, že stejná společnost se dříve zabývala také výrobou mobilních telefonů.

BenQ T60
BenQ T60

V roce 2005 koupil BenQ mobilní divizi Siemensu, ale už o dva roky později ohlásil výrobce finanční problémy. Později se BenQ Mobile snažil zaměřit alespoň na asijský trh, ale ani tam neuspěl a na konci roku 2008 ohlásil ukončení výroby mobilních telefonů. V nejbližší době se chce taiwanský výrobce pokusit o reparát, tentokrát na poli smartphonů s Androidem. O samotnou výrobu se postará Qisda, mateřská společnost BenQ, která dříve měla svůj závod také v Brně.

Prvními dvěma smartphony se značkou BenQ by se měly stát modely s označením A3 a F3. Obě novinky údajně nabídnou 4,5″ displej s rozlišením 960 x 540 obrazových bodů a čtyřjádrový procesor, v jednom případě od Qualcommu a v druhém od MediaTeku. Dalším známým parametrem je rozlišení zadních fotoaparátů, které by mělo dosahovat 8, respektive 13 megapixelů.

Prozatím není známo, kdy se smartphony od BenQ objeví na trhu a zda výrobce plánuje jejich prodej v Evropě.

zdroj: E15, Wikipedia