Asus bude jedním z prvních výrobců, kteří vydají aktualizaci na Android 5.0 Jelly Bean

0

Asus, který je proslulý tím, že majitelům svých zařízeních umožňuje vždy používat nejnovější verzi operačního systému Android, chystá další překvapení. Benson Lin, viceprezident společnosti Asus řekl redaktorovi serveru Techradar:

„Asus má velmi blízko k Google. Jakmile budou mít Android 5.0, tak si myslím, že je velká pravděpodobnost, že budeme v první vlně výrobců, kteří nabídnou aktualizaci na Jelly Bean.“ 

Také jsme tedy dostali odpověď na otázku, zda bude mít Android s přezdívkou Jelly Bean číselné označení 4.1 nebo 5.0. Podle vyššího značení můžeme usuzovat, že nová verze Androidu přinese větší množství změn a novinek. Předpokládá se například ještě lepší uživatelské rozhraní pro tablety nebo nový mód při připojení k větší obrazovce. Oficiální představení proběhne na konferenci Google I/O, která se koná na konci letošního června v San Franciscu.

Majitelé tabletů od Asusu už mají s včasnými aktualizacemi operačního systému Android dobré zkušenosti. Eee Pad Transformer jako první dostával nové verze Honeycombu a Transformer Prime se letos stal prvním zařízením s aktualizací na Ice Cream Sandwich.

Asus Transformer Prime

via ac