ARM se zaměří příští rok na telefony střední třídy

0

nexusae0_CoreSightInfrastructure

Současný trh telefonů se začíná pomalu ale jistě vyrovnávat ve všech kategoriích. Nemáme už jen nadupané telefony nebo naopak telefony z levné části trhu. Postupně začínají opět převládat telefony ve střední třídě a to si uvědomila i firma ARM.

Levné telefony používají architekturu procesoru Cortex A7, přičemž druhá strana trhu naopak Cortex A15. Mezi nimi ale byla velká propast, kterou vyplňovala už postarší architektura Cortex 9 a proto přišlo ARM se svou novou architekturou Cortex A12. Stejně jako první dvě architektury, i tato se dá zkombinovat a použít v jednom zařízení ( architektura big.LITTLE), kde by byl za slabší článek jádra považován Cortex A7.

Screen Shot 2013-06-03 at 8.34.37 AM

Specifikace Cortex A12 jsou více než pozitivní, protože mají být o 40% výkonnější než Cortex A9 i přesto, že zabírají o 30% méně místa. Výrobní technologie zůstala při 28nm, takže spotřeba procesorů se opět o něco sníží a můžeme tak očekávat vetší výdrž. Teoretická podpora RAM dosahuje až k 1 TB. Cortex A12 bude dále podporovat technologii TrustZone a virtualizaci.  Nová architektura se dotkne také grafik, kde dojde k vylepšení MALI-T622 a stane se tak plnohodnotnou střední variantou. MALI-T622 by měla dosahovat až o 50% větší efektivity a podporovat DirecX 11, OpenCL 1.1 a OpenGL ES 3.0. Díky nové architektuře bychom se mohli příští rok dočkat lepšího poměru ve střední třídě telefonů cena/výkon.

S prvními telefony s Cortex A12 bychom se mohli setkat na jaře příštího roku na jednom z veletrhů CES nebo MWC.

Screen-Shot-2013-06-03-at-8.35.01-AM_575px

 

Zdroj:  androidpolice, anandtech

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here